«Ми – велика нація, але повинні жити скромно».

Мао Цзедун

 

Ще зовсім нещодавно для аграріїв були хороші часи, можна було зібрати пристойні технопарки з марок європейських і американських брендів – техніку підбирали за потужністю, набором корисних та сучасних функцій і навіть за дизайном чи кольором. Нажаль, сьогодення змусило багатьох господарів кардинально змінити свої пріоритети і споживчі вподобання. Для багатьох постала необхідність вибору, можливо не самої високопродуктивної, але простої та надійної техніки, яка дає можливість ефективно виконувати роботу й при цьому коштує менше преміальних брендів.

В серпні на Львівщині пройшов наймасштабніший в сезоні День поля «УКАБ Агротехнології 2023». Постачальники сільгосптехніки і агротехнологій з усієї країни представили свої експозиції тим, хто шукає нових знань і рішень для свого бізнесу. УКАБ давно вже став важливою частиною агроспільноти. На його заходах завжди присутні потужні компанії й виробники усіх масштабів – від найбільших до найменших.

Одначе, чим сьогодні можна вразити аграрія? У війну й кризу не до вартісних новинок. Нині час тверезих придбань – не до модних і захмарних світових брендів. Саме доступна якісна техніка, що наразі становиться достойною альтернативою розкрученим преміальним брендам, була представлена на майданчику компанії "АГСОЛКО Україна".

 

Стенд компанії АГСОЛКО виділявся на фоні широкого спектру преміальної техніки, адже тут була представлена якісна, але доступна техніка китайського виробництва. Пропоновані одиниці техніки – аграрний безпілотник, вантажний автомобіль HOHAN, самохідний обприскувач, мікроавтобус, посівний комплекс в складі трактора Changfa та зернової сівалки Ozdoken приваблювали функціональністю і несподівано спокусливою ціною.   

Найбільша увага була прикута до сільськогосподарського дрона. Ще пару років тому аграрії сильно сперечались і сумнівались у можливостях безпілотників на своїх полях, використовували здебільшого як іграшку, а сьогодні це вкрай популярна і незамінна штука в агробізнесі. До того ж, війна продемонструвала й прорекламувала неймовірні можливості цих літаючих помічників. Дрони стали не просто трендом, вони дають можливість виконати роботу там, де не завжди справиться навіть обприскувач із високим кліренсом. АГСОЛКО представила аграрний дрон BROUAV моделі D25L-4 з баком на 25 літрів. Ця модель цікава тому, що постачається з подвійним комплектом батарей, зарядних пристроїв, баків за ціною всього в $14 300. Як опція доступний також розкидач трихограми. На сьогодні це найбільш приваблива ціна на такого роду обладнання, що підтвердили і аграрії-відвідувачі стенду. Саме тому цей дрон назад до Києва вже не поїхав – продали в полі і отримали замовлення на ще кілька комплектів. Компанія BROUAV, що виробляє це обладнання, пропонує загалом широкий модельний ряд БПЛА для будь яких потреб – як для захисту рослин з баками ємкістю від 16 до 52л, так і для інспекційних, рятувальних і пожежних робіт.

Самоскид HOHAN виробництва компанії SINOTRUK привертав не меншу увагу. Немає такого чоловіка, котрий тримав в руках кермо автомобіля, й не знав би ім’я світового бренду MAN.  А SINORTUK – це і є китайська версія MAN, адже цей поважний автовиробник володіє 25% пакетом акцій SINOTRUK, тому впроваджує в продукцію цього бренду свої найсучасніші розробки – всі ключові вузли і агрегати: сучасні двигуни EURO 6 останнього покоління серії D08, D20 та D26, вузли трансмісії та сучасні кабіни, трансмісії ZF тощо. Тому співвідношення «ціна-якість» в даному випадку яскраво свідчить на користь китайської вантажівки. Саме тому техніка SINOTRUK стала досить популярною в Україні.

Представлена на стенді вантажівка – самоскид HOHAN (середня лінійка вантажних автомобілів SINOTRUK) мало чим відрізняється від преміальної машини SITRAK – має дещо менше опцій і простіше оснащення кабіни, однак коштує значно дешевше.

Ще одна цікавинка на стенді АГСОЛКО – це мікроавтобус JAC Sunray, який є  дуже гарним варіантом для забезпечення перевезень своїх співробітників. Вартує $46-47 тис. в максимальній комплектації, має цікавий дизайн, гарну технічну начинку, комфортний для водія та пасажирів. АГСОЛКО забезпечує повну технічну підтримку. Звісно, якщо є лишні кошти, можна придбати Iveco за ціною втричі чи в чотири рази вище.

В польових демонстраціях впевнено показав свою роботу самохідний обприскувач Lixing 3WPZ-5000GX4. Ця 4WD машина з механічним приводом цікава для тих, хто рахує кожну копійку, кому не «шашечки» на таксі головне, а можливість недорого дістатися до місця призначення в безпеці та комфорті. Невеликим господарствам, які наразі мають змогу оперувати лише причіпними оприскувачами, ця машина з кліренсом 1700мм, баком 5000л та штангою 27м відкриває нові можливості, тим більше за більш ніж доступну ціну. Образно кажучи, Lixing – це як МТЗ серед тракторів: зірок з неба не хапає, але проста техніка, яка якісно робить свою роботу і має досить скромні витрати на техобслуговування. У спокійному темпі оприскувач обробляє за день близько 70 га. Звісно, це не 100-150га, як у західних машин, однак якщо в тебе в обробітку не десятки тисяч га, а кілька сотень – цього цілком достатньо. Найцікавіше, що на виставці цей обприскувач коштував всього $61 тис – за таку ціну нині можна купити лише європейський причіпний обприскувач. Ціни ж на самохідні обприскувачі відомих брендів, які стояли поряд – HORSCH, Berthoud, TECNOMA, Agrifac починалася з 250 тис і аж до 520 тис євро. Обприскувач Lixing хоч і не має надсучасної електроніки з проривними технологіями, однак на 100% виконує агрономічне завдання й дає шанс тим фермерам, хто раніше не міг собі дозволити самохідного обприскувача й мучився з причіпним, нарешті отримати техніку з високим кліренсом.

-«Обприскувач чітко витримує норму виливу, у нього для різних норм є п’ять типів форсунок від німецької компанії Muller, змішування хімікатів з водою відбувається в змішувачі Arag, встановлена незалежна помпа з гідроприводом, яка забезпечує потрібний тиск для будь-якої норми виливу, - розповідає Роман Осадчий, генеральний директор компанії АГСОЛКО. Комп’ютерна система управління виливом обприскувача дає можливість автоматично змінювати та підтримувати норму виливу в залежності від швидкості, також система автоматично вимикає робочий насос на кінцях гону й вмикає, коли обприскувач стає в новий рядок.

Отже, Lixing – це проста машина, яка має багато атрибутів сучасного самохідного обприскувача. Так, у нього  немає системи амортизації коліс або зміни висоти кліренсу, як у вартісних машин, але наявного фіксованого кліренсу 1,70 м цілком достатньо. Також є можливість змінювати ширину колії з 240 до 320 см за допомогою гідравліки, тому можна працювати на різних міжряддях і культурах. Система стабілізації штанги механічна, забезпечується за рахунок  балансирів і багатоважільної системи на центральній секції. Все просто і функціонально. За потреби машину можна додатково оснастити обладнанням для диференційованого внесення хімікатів, посекційним відключенням форсунок, тим самий Autoboom, автопілотом, тощо… Проте якщо господарство має  200-300-500 га та більш-менш рівні поля – даний обприскувач без проблем закриє всі потреби з наявним функціоналом. Тому, якщо перед господарем постає вибір – працювати причіпним обприскувачем і втрачати частину потенціалу урожаю з-за неможливості зайти в поле на середніх та пізніх стадіях вегетації, або придбати недорогий самохідний обприскувач з пристойним кліренсом – відповідь приходить сама собою. Адже для аграрія важливо зробити обробку посівів тоді, коли це необхідно і з даною задачею Lixing справиться, доки у господаря зявиться фінансова можливість придбати щось інше від західних виробників, або придбати новішу генерацію Lixing з кращим функціоналом. На Дні Поля ми представляли другу генерацію даної моделі обприскувачів, яка вже суттєво відрізняється від машин для внутрішнього ринку Китаю. На базі тестової експлуатації перших машин в Україні, в конструкцію і оснащення обприскувача ми разом з заводом внесли багато змін та покращень, і наразі удосконалені машини вже є в наявності на складі в Україні і також доступні до продажу. Відтак коротке резюме: обприскувач Lixing  – це проста робоча «конячка» з достатнім функціоналом, аби виконувати базові задачі з захисту посівів за доступні кошти».

Через дощ і багнюку в полі роботу трактора CHANGFA і механічної дискової зернової сівалки Ozdoken відвідувачі не побачили, обмежились стаціонарним оглядом.  

-«Ми ексклюзивний дистриб’ютор бренду Changfa, - продовжує розповідь, тепер вже про трактори й сівалку Роман Осадчий. - На ринку Китаю Jiangsu Changfa Agricultural Equipment Company - відносно молодий бренд, 15 років всього в тракторному сегменті, але вони досить активні й увійшли в першу трійку виробників подібної техніки. Відтак це вже визнані гранди китайського  тракторобудування. Модельний ряд досить потужний: є й комбайни, посівна та ґрунтообробна техніка, зернові сушарки. Ми співпрацюємо по тракторах потужністю від 100 к.с. і вище. Саме таким і є представлений CHANGFA CFF 1104 (110кс), що користується найбільшим попитом. Фактично це заміна МТЗ - ми пропонуємо  класно скомпонований і укомплектований трактор з максимумом функціоналу за досить помірну ціну. Це просапний трактор, який на додачу до роботи з плугом чи бороною, може працювати в міжрядді з культиватором чи обприскувачом. Кабіна комфортабельна, герметична та ергономічна - кондиціонер, акустичний комфорт, стереосистема з MP3, розетка на 12V та USB порт. Потужні і високопродуктивні 4-ри циліндрові двигуни Yuchai з рівнем емісії Євро 3 з електронно-керованою паливною системою Common rail від Bosch демонструють гарну паливну ефективність. Трактор має механічну реверсивну трансмісію 24х24 з ходозменшувачем вже в базовому виконанні з діапазоном швидкостей від 0,25 км/год до 38 км/год, що дозволяє виконувати різноманітний спектр операцій від роботи з фрезами, мульчувачами, які потребують малої швидкості, до транспортних робіт. Для роботи з причепом трактори оснащені  пневматичною системою гальмування, тому транспортування відбувається безпечно. Вага трактора  4600 кг, що є хорошим показником для такого класу тракторів, навіска  категорії 2 – вантажопідйомність 3т, гідросистема роздільна.  Отже, робимо висновки: трактор Changfa – це добре збалансований, прекрасно укомплектований трактор за досить помірну ціну.

З брендом Changfa ми працюємо третій рік і трактор в наших умовах показав себе достатньо добре. Завод дає  гарантію на 2 роки або 1000 мотогодин. В цілому трактори потужністю 110 к.с. – це машини масового сегменту. По ним інтерес у споживачів постійний.

Однак найбільш цікаві трактори потужністю від 160 к.с. до 260 к.с. – це зовсім інша категорія, які конкурують вже не з МТЗ, а з європейськими і американськими машинами. Трактори Changfa традиційно прекрасно укомплектовані і мають максимум доступного на сьогоднішній день на китайському ринку функціоналу - потужні сучасні двигуни під управлінням Bosch, сучасні механічні трансмісії з ходозменшувачем 32х32, пневмогальма для причепа, потужні навісні пристрої з електронним управлінням від Bosch, сучасний дизайн, комфорт для оператора та інше. Відтак, трактори CHANGFA – це прекрасна альтернатива вже не МТЗ, а Case IH, John Deere, New Holland для тих господарів, які ретельно рахують власну копійку, адже кожен може легко порахувати скільки 220-сильних тракторів Changfa з цінником в $75 тисяч можна придбати за ціну одного європейського трактора схожої потужності?  

Сівалка зернова  Ozdoken Pertum F, яка здається згубилась серед величезних комплексів, проста механічна, однак  для пересічного фермера, який вирощує пшеницю, ріпак або щось інше – це незамінна річ, адже універсальна, здатна висіяти будь-яку зернову культуру точно, й якісно загорнути.

Бренд Ozdoken відомий в Україні досить давно. Ми відновили роботу з цим виробником в минулому році. Практично – це аналог італійських зернових сівалок, адже використано багато схожих технічних рішень. Наприклад, серце сівалки -  варіатор, який дозволяє точно і плавно змінювати норму висіву від 1,5 до 400 кг/га. Ці варіатори Ozdoken постачає ряду інших виробників сівалок в Туреччині і в Україні, що свідчить про високу якість. Привод розподільчих валів здійснюється від приводних коліс, сівалка має великі бункери для зерна та добрив і оснащена дводисковим зерновим сошником з прикочуючим колесом. Тобто перед нами хороша європейська сівалка за доступні кошти. Якщо аналогічна сівалка, скажімо від Gaspardo  , коштуватиме 30-35 тис євро, то новенька Ozdoken коштуватиме 20-25 тис євро, а ця, демонстраційна, яку ми використовуємо для демопоказів – усього  15 тис євро.

Взагалі щодо цінової політики нашої компанії, зазначу, що вона дуже приваблива. А на цей захід ми взагалі зробили ексклюзивні цінові пропозиції. Чому техніка, яку постачає АГСОЛКО може бути цікава багатьом? Тому, що техніка без понтів, просто дає можливість виконувати роботу і не переплачувати за корисний, але не завжди необхідний функціонал. Крім того, ми маємо фінансові рішення для сільгоспвиробників і багато цікавих програм як з фінансовими організаціями, так і через зерновий трейдинг».

Ну й наостанок про чудо – машину, яка представлена на стенді.  Атмосферний генератор - це установка,  яка генерує воду з оточуючого повітря. Для роботи йому потрібна лише електроенергія. Це дуже актуальне обладнання, особливо для Півдня та інших регіонів України, де є проблеми з водозабезпеченням. В Миколаєві вже працюють  дві  такого роду установки, які дають по 500 л на добу. Є й менші, які продукують усього по 10/20/50 л води на добу. Саме таким був виставковий агрегат – на 50 л.

За водними генераторами – майбутнє, дефіцит води зростатиме. Попередній продаж був замовнику з Одеси,  у котрого нема доступу до чистої якісної води. Генератор генерує воду аналогічної якості, що і після осмотичного фільтру. Така вода не містить мінеральних сполук і солей, але за бажанням пристрій можна оснастити мінералізатором, і ви завжди матимете чисту природну столову воду. Компанія «АГСОЛКО Україна» - один з найбільших в країні постачальників імпортної сільгосптехніки, зернового обладнання, будівельної, комунальної та складської техніки, комерційних автомобілів. Компанія забезпечує клієнтів повним переліком запасних частин до техніки та обладнання всіх напрямків, а також повний технічний супровід. Широкий спектр елементів агротехнологій - насіння, добрива, ЗЗР. Розвинута регіональна мережа з 13 офісів і 5 сервісних центрів дозволяє компанії оперативно надавати будь-які сервісні послуги.

Протягом останніх років АГСОЛКО зосередилась на постачанні якісної техніки виробництва Китаю, яка користується все більшим попитом і довірою споживачів. Цінова політика дозволяє споживачам зекономити до 40% коштів від вартості аналогів відомих європейських брендів, не втрачаючи в якості.

Провідні менеджери команди АГСОЛКО мають великий досвід співпраці з багатьма преміальними брендами. Але, побачивши ще 10 років тому потенціал Китаю, компанією докладено багато зусиль для налагодження партнерських відносин з кращими китайськими виробниками, визначення та вдосконалення модельного ряду техніки для імпорту, побудови системи технічного обслуговування та забезпечення необхідних запасних частин за прикладом провідних світових брендів. І на сьогодні АГСОЛКО має найбільші в країні склади запасних частин до техніки всіх розповсюджених брендів, штат кваліфікованих сервісних інженерів, програму лояльності, яка надає клієнтам додаткові зручності та можливість економії.

Філософія формування продуктового портфеля АГСОЛКО, як і загалом технології Китаю, ґрунтуються на відомому вислові Мао Дзедуна – «Ми – велика нація, але повинні жити скромно».

Ось такий був цей майданчик «альтернатив брендам» від «АГСОЛКО Україна» на львівській УКАБ «Агротехнології 2023».

З питань придбання техніки звертайтеся – тел. 044 290 76 26.