Журнал "УкрАвтоТанс",

№1-2 (45), 2018

 

На 8-й Міжнародній виставці «Зернові Технології», що проходила в Києві 21 – 23 лютого, компанія «Агсолко Україна» показала цікаві зразки автомобільної техніки для роботи в агропромисловому комплексі.

 

На запитання нашого кореспондента відповідає директор департаменту комерційної техніки Тарас Шумило.

Тарасе Романовичу, які тенденції спостерігаємо на ринку вантажної авто техніки в Україні?

Торік, за нашими даними, вітчизняний ринок нових вантажних автомобілів у порівнянні з 2016 роком безпрецедентно збільшився практично вдвічі, хоча в абсолютних цифрах це й не так багато. Дане зростання пояснюється тим, що протягом ряду минулих, економічно несприятливих років, накопичувався відкладений попит. На перспективи нинішнього року ми споглядаємо з оптимізмом – очікуємо подальше зростання ринку щонайменше на 50%.

 

Яку автомобільну техніку компанія «Агсолко Україна» презентувала на виставці «Зернові Технології»?

Передусім треба назвати прем’єру українського ринку – це автомобіль JAC N56DC. Він має дворядну кабіну на 6 – 7 осіб з окремими дверима для заднього ряду сидінь. Його вантажопідйомність становить близько трьох тон. Більш того, завдяки великому запасу міцності він може перевозити вантаж у 3,5 т і більше.

Автомобіль оснащений чотирициліндровим дизельним двигуном, що відповідає екологічному стандарту Євро 5, який має робочий об’єм 2,8 л і потужність 148 к. с. А максимальний крутний момент – 355 Нм досягається у широкому діапазоні обертів (1800 – 2600 об/хв), що забезпечує його еластичність в роботі. Коробка передач – механічна, 6-ступінчаста. Максимальна швидкість автомобіля становить 110 км/год.

Які роботи цей автомобіль може виконувати у сільському господарстві?

В агропромисловому комплексі JAC N56DC може застосовуватися у посівній кампанії, для перевезень зерна та добрив, доставки рільничих та ремонтних бригад з усім необхідним обладнанням та інструментами та ін. А взагалі маю сказати, що сфера застосування таких машин душе широка - вони універсальні. Наприклад, ці автомобілі можуть працювати у дорожньому будівництві, особливо на фінальній стадії, коли здійснюється обкошування чи маркування доріг тощо. Але це ще не все, адже ми можемо поставляти ці вантажівки з різними типами надбудов – звичайно, у співпраці з українськими виробниками такої продукції.

Що можна сказати про якість цих автомобілів із Китаю?

Автомобілі N-Series останньої генерації розроблено інженерними центрами JAC в Італії (м. Турін) і в Японії. Ця машина має високу якість та надійність. У неї низькі експлуатаційні витрати, мінімальна вартість ТО і запасних частин. Додамо сюди ще й високий комфорт та безпеку робочого простору водія. Ці автомобілі вже добре зарекомендували себе у багатьох країнах, зокрема в Бразилії, Аргентині і навіть у США. Для українського ринку машина пройшла додаткову підготовку: посилили тепло- і шумоізоляцію за рахунок внутрішньої обшивки кабіни, застосували фільтр з сепаратором, встановили підігрів паливного фільтра, тощо.

Отже ці автомобілі мають три вирішальні конкурентні переваги: оптимальне співвідношення ціна-якість, підвищену вантажопідйомність та адаптованість до українського ринку.

Яку ще вантажівку ви привезли на цю виставку?

Це самоскид Howo T5G з колісною формулою 6х4. Він відзначається простотою й надійністю конструкції. На машині встановлено двигун MAN, адже цей німецький концерн володіє 25% акцій Howo. Даний агрегат робочим об’ємом 6,9 л і потужністю 337 к.с. відзначається довговічністю, його ресурс становить більш як 1,5 млн кілометрів і він відповідає екологічному стандарту Євро 5. Двигун еластичний в роботі – максимальний крутний момент 1250 Нм досягається при 1200 – 1800 об/хв. На автомобілі використовується механічна 9-ступінчата КП з коробкою відбору потужності. Повна маса автомобіля складає 33 (41)т при вантажопідйомності 18 (26)т. Геометрична місткість кузова складає 17 м куб. Можливі різні варіанти кузова: квадратний або напівтрубний розріз, одно- або тристороннє розвантаження, підігрів кузова.

Що можна сказати про використання даного самоскида в Україні?

Ми з успіхом постачаємо дані автомобілі українським споживачам вже протягом трьох років і наші клієнти задоволені самоскидом. Дана модель (Howo T5G) має оптимальне співвідношення ціни та якості. Такі машини вже з успіхом працюють практично в усіх куточках України – від Закарпаття до Донбасу. Вони універсальні і застосовуються у різних галузях економіки, зокрема в промисловому та дорожньому будівництві. І в агропромисловому секторі вони придатні для перевезення різної сільгосппродукції. Зокрема, ці машини, на відміну від стандартних зерновозів, можуть перевозити й більш важку продукцію – буряки, різного роду сипучі продукти, тому що мають більш міцний кузов з високоякісної сталі К850, при чому дно має товщину 8 мм, а борти – 6 мм.