Польська компанія PRONAR випускає два типи розкидачів органіки вантажопідйомністю від 6 до 14 тонн. Це серія причепів NV (3 типорозміри 6/8/14,5 тонн) з одновісним шасі, цільнометалевим конусним кузовом і вертикальними шнеками, а також серія причепів N (4 типорозміри на 6/10/12/14 тонн) з одно- або двовісним шасі, цільнометалевим коробчастим кузовом та горизонтальними шнеками. На нашому ринку найбільшою популярністю користується розкидач PRONAR N262/1 Hercules з допустимою повною масою 21 200 кг, що має максимальну вантажопідйомність 14 тонн. Перевагою цього розкидача є те, що він досить універсальний і здатний точно й ефективно розкидати гній, торф, компост, вапно, дефекат та намул стічних вод з продуктивністю до 4 м3/хв.

Зважаючи на те, що компанія PRONAR є одним з провідних польських виробників тракторних причепів, розкидач оснащений потужним шасі з двома осями й колісною базою 1360 мм та з підвіскою тандем з параболічними ресорами, а також спеціальними посиленими шинами низького тиску 600/50-22,5, що забезпечують мінімальне навантаження на ґрунт і забезпечать високу транспортну швидкість – 40км/год. Для підвищення безпечної експлуатації машина оснащена сертифікованим дишлом з гідравлічною опорою та обертовою тягою діаметром 50 мм.

Монолітний кузов висотою 1265 мм, який дещо розширюється донизу (трапеція 1955/1995мм), щоб запобігти ущільнення матеріалу, виготовлений із монолітного каркаса й приварений до шасі, що забезпечує дуже жорстку й надійну конструкцію. Стінки й днище кузова виготовлені з профільованої сталі товщиною 3 мм, що забезпечує міцність і жорсткість конструкції при невеликій масі.

Привод робочих органів розкидача здійснюється від ВВП трактора, в той час як задня кришка та гільйотина приводяться в дію від гідросистеми трактора. Приводи кожного горизонтального валу й розподільчих тарілок оснащені запобіжними муфтами, що захищають відповідні механізми від перевантаження.

Розкидач PRONAR N262/1 Hercules оснащений потужним 4-х ланцюговим транспортером з товщиною ланки 14 мм із гідроприводом, який, у свою чергу, завдяки застосуванню гідравлічного регулятора може безступінчасто регулювати швидкість пересування транспортера й норму внесення добрив у всьому діапазоні. У задній частині кузова встановлено розподільчий адаптер, що складається з двох горизонтальних валів та двох розподільчих тарілок. Розподільчий адаптер точно й рівномірно розподіляє добрива на ширину від 12 до 25 м. Суттєвого комфорту в роботі додає гільйотина, що відділяє кузов від розподільчого адаптера й приводиться в дію за допомогою гідроциліндрів і керується важелем з робочого місця оператора. Норму внесення також можна регулювати за допомогою гідравлічно керованої гільйотини, що обмежує або збільшує об’єм матеріалу, що подається на адаптер. Для забезпечення оптимальної ширини розподілення, в залежності від матеріалу, розкидач має можливість регулювання кута установки розподільчих дисків.