Автор: Том Діксон

Дата: 09.12.2016

Штаб-квартира компанії YTO розміщена в м. Лоян провінції Хенань

Журналіст Том Діксон відправився на завод YTO в м. Лойян, Китай, щоб на власні очі побачити, як виготовляються трактори цього виробника, за рахунок чого компанія планує збільшити частку ринку в Австралії, та як себе показують 220-сильні трактори нового покоління моделі YTO LF2204.

 

Після прибуття на завод я в захопленні обійшов навколо нового трактора моделі YTO LF2204, який мені продемонстрували. Природньо, як оглядач обладнання я виказав побажання проїхатися на цьому тракторі.

 

Проблема! Спочатку представники заводу заперечували таку можливість, адже вони не вірили, що журналіст з Австралії вміє керувати трактором.

Приблизно через 10 хвилин пояснень, що я був фермером протягом 30 років до моєї кар'єри в ЗМІ, вони неохоче погодилися дозволити мені вивести трактор на дорогу за умови наявності в кабіні представника заводу.

Я належним чином вразив їх усіх, швидко заскочивши в кабіну та запустивши двигун раніше ніж  мій супутник встиг приєднатися до мене.

Я вміло маневрував поміж легковими та вантажними автомобілями і моторолерами, коли ми виїхали на дорогу, і весь цей час представник заводу розпачливо  жестикулював руками, нервово підскакуючи на місці інструктора біля мене. Це не могло не викликати певне відчуття напруження в салоні трактора.

Раптом мене осяяло, що в Китаї рух правосторонній, і весь транспорт рухається з правого боку дороги, в той час я, як справжній австралієць, рухався по лівій, назустріч потоку. Коли я перетнув транспортний потік і перелаштувався в правий бік дороги, представник заводу заспокоївся, а процес їзди став протікати більш розслаблено.

НА ВИРОБНИЧІЙ ЛІНІЇ

Я опинився в м. Лоян провінції Хенань для того, щоб на свої очі побачити як виготовляються трактори YTO, які представляють австралійським фермерам, які потребують потужних, надійних і універсальних тракторів, як недорогу альтернативу іменитим брендам.

Компанія YTO була заснована в 1955р і стала першим виробником тракторів в Китаї. Починаючи з 1959р, коли з конвеєра виїхав перший трактор, було виготовлено понад 3 мільйони тракторів та будівельних машин, таких як дорожні катки, фронтальні навантажувачі та самоскиди, а також дизельні двигуни.

В Китаї компанія YTO є визнаним лідером сільськогосподарського машинобудування. Щороку компанія випускає понад 200000 тракторів, що перевищує 30% місцевого ринку і біля 5% світового ринку тракторів, відповідно.

Корпорація YTO зараз фокусується на просуванні своєї продукції на ринку Австралії, завойовуючи тут гарну частку ринку.

Після знайомства зі збиральним заводом в м. Лоян, я можу охарактеризувати конвеєр, як керований комп'ютерами, проте з великим ступенем залучення людей у виробничі процеси. Як і на більшості виробництв Китаю, замість автоматики тут

широко використовуються працівники, оскільки людська праця тут досить дешева.

Певне занепокоєння було викликане думкою про те, що людський фактор  може призвести до помилок в процесі зборки, проте цей ризик нівелюється центральним комп'ютером. Наприклад, при установці компонентів чи вузлів, роль працівника полягає лише в розміщенні їх на монтажні місця, в той час як комп'ютеризовані інструменти гарантують рівномірне затягування кожної гайки, болта чи гвинта.

На кожній з 16 станцій складання є працівник, який відповідає за контроль якості. Його задача полягає у подвійному контролі виконання операцій, виконаних на цій конкретній станції. Трактор може пересуватися на наступну складальну ділянку лише після того, як ця людина все перевірить і зробить відповідну відмітку в формулярі складаної одиниці.

Коли дивишся на виробничу лінію, стає очевидним той факт, що дизайн конвеєра виглядає точною копією конвеєра з заводу John Deere, який використовувався кілька років тому. Хоч це і виглядає дещо застарілим, проте складальна лінія має всі необхідні засоби контролю якості, щоб задовольняти вимогам навіть більш сучасних автоматичних ліній складання.

Кожен трактор, який виходить з конвеєра, додатково проходить ходові випробування, щоб перевірити керованість та роботу всіх систем. Ці випробування проходять на спеціальному стенді з опорними роликами. Під час випробувань перевіряється робота трансмісії під різними рівнями навантаження, також здійснюється додаткова перевірка зчеплення, валу відбору потужності, гідравліки та електросистеми.

Моя впевненість в якості продукції цього бренду суттєво підвищилася після того, як я пересвідчився, що перевірка якості проводиться не вибірково з партії машин, а для кожного трактора.

Спеціально для Автралійського ринку в моделі YTO LF2204 було модернізовано систему охолодження, ущільнення кабіни, системи освітлення

 

ТЕСТ ДРАЙВ YTO LF2204

Одним з тракторів, який щойно зійшов з конвеєра, був саме той YTO LF2204, на якому я їздив. Це була машина нової генерації – трактор потужністю 220кс, 4х4 та обладнаний трансмісією PowerShift, який було розроблено конструкторами YTO у прагненні потрапити у сегмент тракторів більшої потужності.

Це було вперше, коли я здійснив поїздку на тракторі YTO і я думаю, що найбільше вразило мене, коли я піднявся в кабіну - це відсутність різноманіття електронного начиння у кабіні.

Мені здалося, що я знаходжуся в кабіні 10-річного трактора Case, Massey Ferguson, John Deere чи будь-якого іншого поважного бренду і ці слова слід сприймати не як критику, а зовсім навпаки.

Замість переобтяжених панелей керування, які засмічені десятками вимикачів, тумблерів та джойстиків з неочевидним функціоналом, з моніторами, що б'ють струмом щоразу, коли я наважуюся доторкатися до всього, в салоні YTO я, насправді, відчував себе вдома серед основних і добре розташованих наборів елементів керування.

Трактор YTO LF2204 оснащений двигуном Cummins з електронним контролем зі стандартами емісії Tier III потужністю 220кс. Варто відзначити, що двигун є справжнім двигуном Cummins, виготовленим на заводі Xiangyang, яким спільно володіють американська компанія Cummins і Dongfeng Motor Corporation.

Фактично, моя впевненість у YTO посилюється після перегляду довгого списку компаній – виробників запчастин та компонентів, котрі мають високий рівень поваги в Австралії, включаючи мости Carraro, ходову частину та трансмісії Fiat, електрообладнання та паливну апаратуру Bosch, зчеплення LUK, освітлення Hella, фільтри Donaldson, підшипники SKF та сидіння Grammer Comfort.

 

Трансмісія PowerShift з електронним управлінням має 46 передач веред і 41 передачу назад і електронний перемикач режимів руху вперед/назад. КП має 6 діапазонів по 8 передач в кожному.

З міркувань безпеки, заблоковані 2 верхні передачі при русі вперед та 7 верхніх передач заблоковані при русі назад.

Трансмісії виробляються у Франції на придбаному YTO заводі з виробництва трансмісій, який раніше належав компанії Case/New Holland. Даний завод забезпечив YTO існуючою і перевіреною технологією PowerShift і власною виробничою площадкою в Європі.

 

 

Трактор має закриту гідросистему, яка забезпечує потік 124 л/хв до чотирьох пар гідроклапанів та електронно керований 2-швидкісний ВВП. Також трактор LF2204 має великий паливний бак ємкістю 456л.

Осі трактори розроблені з можливістю безступінчастого регулювання відстані між колесами та готові до встановлення як одинарних так і здвоєних коліс, які можна встановити при необхідності отримати додаткову тягу.

В кабіні є права консоль керування зі всіма функціями, які ви можете знайти на будь-якому з тракторів відомих брендів: важіль керування трансмісією з кнопками перемикання діапазонів і вибору передач; панель управління навіскою з клавішами керування чотирма групами гідроклапанів, кожна з регулюванням потоку та часу спрацювання; кнопки вимикання переднього моста та блокування диференціалу; контролер ВВП з системою автоматичного вимикання. Система електронного управління навіскою має регулятори висоти та швидкості піднімання.

Основний робочий дисплей трактора вбудований у праву стійку кабіни. Він відображає інформацію про стан трактора, включаючи напрямок руху, швидкість руху, поточну передачу та задану передачу.

Спеціально для австралійського ринку, даний трактор оснащений посиленим пакетом систем охолодження, покращеним ущільненням кабіни для попередження потрапляння в салон пилу та покращеним пакетом освітлення.

Насправді, головною причиною поїздки австралійських фермерів на завод YTO була необхідність обговорення з командою розробників тракторів необхідних конструктивних змін чи пакету модернізації, які мають бути застосовані, щоб трактори YTO могли надійно працювати в суворих кліматичних умовах Австралії.

ЗНАЙОМСТВО

На даний момент управлінська команда YTO вирішила зберегти в конструкції тракторів простоту та легкість в управлінні. Основна ідея полягала в створенні надійних, потужних і простих у експлуатації тракторів, які не зупиняться з-за виходу з ладу якогось електронного компонента чи збою в компютерній програмі. За кермом цих тракторів наші, переважно немолоді, фермери будуть почуватись як вдома.

Прийнято вважати, що компанії-підрядники (які надають послуги) зазвичай використовують високотехнологічне обладнання, вважаючи, що воно потенційно підвищить продуктивність та ефективність.

Не ставлячи під сумнів переваги всіх сучасних функцій сучасних тракторів, я вважаю, що все ще існує величезний ринок тракторів без новомодного технологічного функціоналу за ціною, яка підходить для власника трактора, якому такий функціонал не потрібен.

Лесс Кларк, директор компанії AusEquip з м. Пакенхам штат Вікторія, що є дилером компанії YTO, і керуючий директор по імпорту техніки YTO і Every Mach, вважає, що трактори YTO є ідеальним рішенням для фермера, який зосереджує увагу перед усім на потужності, надійності та зручності використання.

Він каже: - "в Австралії дуже багато фермерів, які не хочуть або просто не можуть дозволити собі заплатити додаткові $40 000, $50 000 або навіть $60 000 за надсучасний трактор з великим функціоналом, який вони ніколи не використовуватимуть і який лише буде ускладнювати для них роботу".

Кожен трактор YTO, який виходить з конвеєра заводу проходить через декілька етапів перевірки якості, починаючи від збирання тих чи інших вузлів і закінчуючи функціонуванням всіх систем вже готової одиниці

КОНТРОЛЬ ЯКОСТІ

Команда YTO чудово розуміє, що робота їх тракторів на австралійському ринку буде дуже уважно відслідковуватися досить скептично налаштованим до китайської техніки середовищем фермерів. Багато австралійців будуть чекати, і навіть сподіватися, на будь-яку поломку, тільки, щоб вони могли наліпити ярлик неякісного продукту на техніку китайського виробництва.

Генеральний директор YTO International Лю Цзянь Гуо розповідає мені, що ціна тракторів YTO є досить низькою, порівняно з іншими брендами з двох причин:

"По-перше, вартість робочої сили в Китаї досить низька", - говорить він. "По-друге, ми уважно стежимо за витратами.

Кожного року ми встановлюємо певні стандарти для нашого відділу закупівель, яким вони мають слідувати. Якщо ці стандарти не дотримуються і виробничі витрати невиправдано зростають, ми вживаємо необхідних заходів. Ми дуже серйозно відносимся до цього питання".

Але YTO також знає, що ціна сама по собі не перетвориться на продажі. Компанія розуміє, що бренду доведеться переконати ринок, що його трактори якісно сконструйовані, всебічно протестовані на кожному етапі виготовлення, на виробництві запроваджена система контролю якості, а також забезпечуються високі стандарти гарантійного та післягарантійного обслуговування.

Перед усім, фермер повинен бачити в тракторі YTO продукт, який асоціюється з принципом «відмінна якість за доступну ціну» (value for money).

У рамках цієї поїздки на різні об’єкти YTO в Китаї я відвідав Китайський Офіційний Центр Тестування та Оцінки Тракторів або ОЦТОТ. Це лабораторія, затверджена Китайським національним комітетом з акредитації лабораторій для проведення незалежного тестування у відповідності до політики ОЕСР та Організації по Випробуванню Сільськогосподарського Тракторного Машинобудування.

Приміром, одне з випробувань, яке проводиться в даному центрі у відповідності до міжнародних стандартів, таких як GB, JB, ISO, OECD, ASAE та SAE - це випробування здатності двигуна працювати при температурах від -45 до +70 градусів.

В звукоізольованій кімнаті вимірюється рівень шуму та вібрації двигунів. Трансмісія, муфти зчеплення, гальма та інші компоненти також проходять через серію жорстких випробувань, доки не досягнуто відповідності світовим стандартам.

Нещодавно, Центр придбав у Німеччині машину для тестування трансмісій за ціною 4 мільйони доларів. Дане обладнання буде використовуватися для тестування нової автоматичної трансмісії CVT від компанії YTO, з метою забезпечення відповідності світовим стандартам.

ДУМКИ АВСТРАЛІЙЦІВ

Керуючий директор по імпорту техніки YTO в Австралії Евері Мач та бренд директор YTO Лео Ліу кажуть, що австралійські покупці при прийнятті рішення про покупку зазвичай керуються логікою та раціональним підходом.

«Так, як наші трактори є якісними та відповідають усім вимогам фермерів у Австралії, ми вважаємо, що для австралійців достатньо підстав розглянути нас при купівлі трактора", каже він.

"Ми хочемо побудувати довгострокові відносини з нашими клієнтами в Австралії,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Лео Ліу каже, що він впевнений в тому, що трактори YTO будуть добре працювати в Австралії.

не зупиняючись на етапі купівлі та продажу. Ми вважаємо, що якщо ми будемо відноситися до наших клієнтів як до нашої самої великої цінності, у нас все буде добре".

YTO має в Автралії двох дистриб’юторів – компанію VCOTOM у Тувумбі, Квінсленд та AusEquip в Пакенхемі, Вікторія. Разом дилерська мережа складається з 20 дилерських центрів у Вікторії, Південній Австралії, Новий Південний Уельс і Квінсленд.

Під час подорожі я познайомився з директором AusEquip Лесс Кларком та директором VCOTOM Майлзом Строффелдом та зрозумів, що обидва чоловіки відчувають велике задоволення та гордість від того, що постачають австралійським фермерам високоякісну, але доступну техніку YTO.

На сьогоднішній день, модельний ряд тракторів YTO в Австралії налічує близько 10 моделей в діапазоні потужності від 35кс до 220кс, з планами в найближче майбутнє вивести на ринок нові моделі більшої потужності до 400кс з коробками передач Full PowerShift та CVT.

Лесс Кларк каже, що самими популярними моделями є трактори 90кс та 125кс і він зі своєю командою прикладає максимум зусиль, щоб не відставати від попиту.

"Для того, щоб підтримувати безперешкодне постачання техніки та запасних частин на ринку, що росте, ми плануємо побудувати регіональну штаб-квартиру в Мельбурні, яка обслуговуватиме не лише Австралію, але й Нову Зеландію", - розповідає він. "Це дасть нам можливість повністю обслуговувати Австралійський регіон".

 

ВИСНОВКИ

Я був дещо здивований, відкривши для себе, що масштаби і зовнішній вигляд виробництва, якість складання і налаштування виробничих процесів виробництва тракторів YTO, значно перевершили мої очікування.

Компанія добре розуміє, що підтримка високого рівня контролю якості на всіх етапах, починаючи від сфери виробництва, складання, постачання і до передпродажної підготовки та післяпродажного обслуговування є першорядною задачею для забезпечення довготривалого успіху на австралійському ринку. З того, що я побачив, я роблю висновки, що команда YTO на вірному шляху.

Найкращим способом підсумувати моє ставлення до тракторів YTO – це сказати, що якби я повернувся в сільське господарство, я б не вагаючись купив цей трактор. Якщо ви шукаєте варіанти оновлення свого тракторного парку, на ці трактори дійсно варто подивитися.

Є дві речі в яких я впевнився після цієї поїздки: я не думаю, що я колись звикну їсти качині лапки, різних медуз і жаб, якими я харчувався в Китаї і, що більш важливо, думаю, ми будемо бачити набагато більше тракторів з брендом YTO на фермах по всій Австралії.