До останнього часу поставки автогрейдерів в Україну з-за кордону були практично не відчутні. За оцінкою експертів, ще в 2005 році частка імпортних автогрейдерів в Україні становила не більше 1%. І це, незважаючи на постійно зростаючий інтерес до даного виду техніки. Сьогодні на піку попиту автогрейдери середньої потужності, а саме машини класу 140-180 к.с. Потреба в таких грейдерах обумовлена ​​високим ступенем зношеності парку машин, які сьогодні працюють в комунальному господарстві та на дорожньому будівництві. Очікується також підвищення попиту на автогрейдери більш важкого класу (клас 250 к.с.), яке експерти пов'язують з планами керівництва країни з капітального будівництва доріг. Один з найбільш актуальних питань, обговорюваних сьогодні - які виробники займуть ринок? Чи залишиться лідером ринку компанія «Брянський Арсенал» або ж її монополія похитнеться? І хто може порушити цю монополію? В якості найбільш ймовірних конкурентів називаються численні китайські виробники, які вже сьогодні атакують машинобудівників СНД по всіх фронтах.

Автогрейдер поки що не найпопулярніша позиція в каталогах і пропозиціях найбільших продавців дорожньо-будівельної техніки з Китаю. Якщо фронтальний навантажувач, бульдозер або самоскид завжди можна знайти в наявності на майданчиках у дилерів і торгових представників, то автогрейдер з Китаю, швидше за все, доведеться купувати під замовлення. Продавці заявляють, що це пов'язано з нестабільним попитом. Якщо говорити про оснащення автогрейдерів, які поставляються на наш ринок, то зазвичай це досить прості машини з базовою системою управління за допомогою важелів. У той же час, будь-який з китайських виробників в якості опції пропонує оснащення будь-якої моделі «джойстиками», які значно полегшують роботу оператора, але ця опція коштує недешево і великим попитом не користується. До того ж деякі споживачі, які купували китайську техніку, вже зіткнулися з проблемою ненадійних електричних компонентів і тепер побоюються купувати занадто складні машини. В першу чергу це пов'язано з тим, що в гонитві за великими заробітками продавці часто продавали техніку, вироблену для внутрішнього ринку Китаю, через що часто страждала якість і загальна думка про машину. Що ж стосується якості силових агрегатів, ходової частини, робочих органів - по цих вузлах поки серйозних нарікань у споживачів не було. Але все таки, принцип: «чим простіше, тим краще» діє як для грейдерів, так і по відношенню до інших видів дорожньо-будівельної техніки китайського виробництва. Втім, постачальники переконані, що це явище тимчасове і з формуванням правильної дистрибуції ці тенденції поступово будуть змінюватися.

Основні гравці

Автогрейдери в Китаї виробляє цілий ряд компаній. На українському ринку в даний час представлена ​​продукція таких відомих брендів як: XCMG, Changlin, Sany Heavy Industry, Shantui Construction Machinery, Zoomlion, LiuGong. Всі ці підприємства вже добре знайомі українським будівельним компаніям по іншій техніці, і саме цей фактор повинен істотно вплинути на зростання їх ринкових часток в нашій країні. Споживачі, які мають позитивний досвід експлуатації техніки будь-якої із зазначених марок, наприклад фронтальних навантажувачів, швидше за все зроблять вибір на користь автогрейдерів від цього ж виробника. Більш далекі ринкові перспективи цієї техніки будуть залежати від того, якими за якістю будуть перші поставлені автогрейдери. Якщо комерційний інтерес деяких українських дистриб'юторів не перевищить здоровий глузд, і вони не почнуть поставляти в країну відвертий брак або непристосовані до наших умов експлуатації машини, то грейдери з Китаю легко зможуть закріпитися в нашій дорожньо-будівельної галузі, впевнені офіційні постачальники цих марок. За вартістю автогрейдери китайського виробництва можна порівняти з автогрейдерами російського виробництва, які виробляє «Брянський Арсенал» і Челябінський завод дорожньо-будівельних машин, але технічний рівень китайської техніки вище. Техніка провідних виробників в експортному варіанті вимагає лише своєчасного технічного обслуговування. При цьому, і оператор відчуває себе в цій машині «білою людиною», - йому комфортно і легко працювати. Кабіна автогрейдера має чудовий шумо- і віброзахист. Як і на європейських машинах, тут максимально широке скління кабіни. Практично на всіх моделях автогрейдерів, як і на іншій спецтехніці китайського виробництва, встановлені не тільки обігрівач салону, але і кондиціонер повітря. Оскільки техніка експлуатується переважно в літню пору року, дана опція зовсім не зайва. Так що оператор відчуває себе в такій машині набагато комфортніше, і цей фактор, безумовно, також має позначитися на затребуваності китайських грейдерів.

За списком опціонального обладнання китайські машини, як в іншому і автогрейдери російського виробництва, практично не поступаються європейської техніці. 100% автогрейдерів китайського виробництва мають зчленовану раму, гідропідсилювач керма, реверсивний хід (близько 30 км/год) і гідромеханічну трансмісію. Комплектація робочого місця оператора також може бути максимальною і включати в себе не тільки кондиціонер або регульовані по висоті рульове колесо і сидіння оператора, але і такі найважливіші функції, як систему автоматичного нівелювання поворотного відвалу, електронні органи управління (джойстики) замість традиційних важелів. У той же час, слід зазначити, що китайський автогрейдер укомплектований усіма перерахованими функціями за вартістю вже можна порівняти з технікою виробництва Південної Кореї.

Одним з яскравих представників даної техніки є автогрейдери Changlin, які постачає компанія "АГСОЛКО Україна".

CHANGLIN

Застосування:

Автогрейдер Changlin PY165C/PY165 - це сучасна дорожня машина широкого спектру застосування. Ретельно продумана конструкція рами коробчатого типу з оптимальним розподілом ваги по осях забезпечує грейдеру високу стабільність на грунтах різного типу. Шарнірно-зчленована конструкція рульового управління в поєднанні з великими робочими кутами підвіски і рами дозволяють грейдеру ефективно виконувати широкий спектр завдань. Сучасна ергономічна кабіна з великою площею скління дозволяє оператору ефективно контролювати роботу грейдера, а зручне регульоване крісло і просте, інтуїтивно-зрозуміле управління робить роботу оператора грейдера ще ефективніше.

Модельний ряд компанії Changlin включає дві серії, а саме:

  • базова лінійка грейдерів моделей PY165/PY180C/PY190/PY220C;
  • більш «просунута» серія 700: 713H, 717H, 717T, 719H, 722H, 722-5, 722-6, 722-6H, 725T, 732M.

На важких грейдерах марки Changlin встановлюються ліцензійні двигуни Caterpilar потужністю 200 - 220 к.с., моделі середнього класу комплектуються двигунами Cummins 6CTAA8.3-C185 (TIER2) потужністю 200 к.с. Найлегша модель автогрейдера може комплектуватися як ліцензійним двигуном Cummins потужністю 170 к.с, так і агрегатом D6116ZG9B виробництва Shanghai Diesel. Компанія використовує у виробництві трансмісії ZF і аналогічні компоненти гідравлічної системи. Незначно відрізняються лише розміри поворотного відвалу та вага машин. У Changlin ніж більший на кілька десятків міліметрів як в довжину, так і висоту в порівнянні з конкурентами. Грейдери Changlin володіють вищою максимальною транспортною швидкістю в порівнянні з конкурентами - для легких моделей вона становить 50 км/год, а для важких 45 км/год. Крім того, мінімальний радіус розвороту автогрейдерів Changlin становить - 7,3 метра, що можна порівняти з показниками сучасних машин європейського виробництва.

 

Андрій Орлов

керівник проектів та програм "АГСОЛКО Україна"