В 2020 році компанія «АГСОЛКО Україна» вивела на український ринок дві моделі комбайнів виробництва китайського концерну YTO International. Це прості та надійні машини, які завдяки наявним спеціальним фінансовим інструментам, цілком доступні для невеликих та середніх сільгоспвиробників. YTO International виробляє декілька типів комбайнів – від невеликих фермерських машин і до комбайнів середньої потужності з гібридною та роторною системою обмолоту та сепарації, які успішно працюють в різних країнах світу.

Китайська самохідна техніка різних типів та призначення впевнено крокує світовими ринками, в тому числі вона набуває все більшої популярності на ринку України. Будівельна техніка, комерційні автомобілі та трактори китайських брендів почувають себе на нашому ринку дуже впевнено, а в деяких сегментах (зокрема, трактори малої потужності) стала беззастережним лідером.

Одним з небагатьох сегментів, де китайської техніки донедавна ще не було представлено в Україні взагалі - це зернозбиральні комбайни. Цьому є два простих пояснення.

По-перше, 80% ринку китайських комбайнів займають досить компактні машини з пропускною здатністю до 8кг/с та нетрадиційною для нас системою обмолоту типу «поперечний ротор», з двигунами потужністю 150-160кс, бункерами ємкістю до 2м3 та жатками до 3м, що в розумінні більшості наших сільгоспвиробників є малоефективним рішенням. І лише кілька виробників Китаю, основний з яких YTO, мають в своєму продуктовому ряді більш потужні та продуктивні машини. В Україні такі комбайни вважаються середніми за продуктивністю (10-12кг/с) і мають звичні для нас системи обмолоту (аксіальний ротор чи гібрид).

По-друге, продавати комбайни може не кожна дистрибюторська компанія, адже це складна машина, яка вимагає концентрації досвіду та ресурсів, тому більшість імпортерів китайської сільгосптехніки зосереджені виключно на продажу тракторів, з якими працювати на порядок простіше.

Компанія АГСОЛКО, яка є офіційним імпортером техніки YTO в Україні, вперше здійснила поставку на український ринок китайських зернозбиральних комбайнів, а саме двох моделей YT6606 та YT9909 наприкінці минулого року. Дані машини мають багато уніфікованих систем та компонентів, а саме: ходова частина (в нашому випадку комбайни оснащені повним приводом, що є ексклюзивним рішенням для машин цього класу, кабіна з кондиціонером, зерновий бункер ємкістю 6м3, система очистки площею решіт 4,3м2, але різні системи обмолоту (класичний аксіальний ротор для моделі YT6606 та гібридну систему обмолоту з молотильним барабаном та сепараційними роторами для моделі YT9909), двигуни різної потужності 175кс та 220кс, різні системи роботи з пожнивними рештками, відповідно. Крім того, модель YT9909 має зерновий тракт з нержавіючої сталі.

Тестові комбайни прибули в Україну з зерновими жатками Flex шириною захвату 5,4м та 6-ти рядними кукурудзяними жатками з інтегрованим подрібнювачем, а також повним комплектом обладнання для збирання як зернової групи, так і технічних культур. Разом з комбайнами до України прибула група спеціалістів з заводу, які разом з командою АГСОЛКО провели пуско-налагоджувальні роботи та тестування машин при збиранні кукурудзи. За час випробувань обидва комбайни показали гарні результати з точки зору швидкості та якості обмолоту. Середня швидкість складала 8км/год при урожайності 80ц/га і мінімальних втратах до 0,5%. Під час випробувань ніяких поломок зафіксовано не було, проте за результатами випробувань були надані рекомендації представників заводу щодо кращої адаптації комбайнів до умов України.

Наразі обидві моделі комбайну готуються до збирання ріпаку, для цього на одному з українських заводів, за спеціальним замовленням, зернова жатка оснащується боковим ріпаковим ножем, в той час як комбайн вже має відповідне оснащення.

Основні технічні характеристики

 

Модель

YTO YT6606

YTO YT9909

Потужність двигуна, кс

175

220

Жатки (в пакеті)

Зернова Flex 5,4м + кукурудзяна з подрібнювачем 6 рядів

Тип молотарки

Аксіальний ротор

Барабан + 2 сепараційні ротори

Пропускна здатність молотарки, кг/с

до 10

9 - 11

Привод молотарки

Механічний

Механічний

Розміри молотильного барабана: діаметр/довжина, мм

Відсутній

550/ 1280

Розміри ротора: діаметр/довжина, мм

1шт / 700 х 2950

2 шт  / 496 х 3365

Площа системи очистки, м2

4,4

4,4

Ємкість зернового бункера, м3

6

6

Висота вивантаження зерна, мм

4300

4300

Вартість повного комплекта кожного з комбайнів з обома жатками та повним набором переоснащення на зернові та технічні культури складає всього $149000, що на 35% нижче за вартість найближчого західного конкурента. При цьому, разом з нашими партнерами, ми розробили привабливі фінансові умови з передплатою від 0% терміном до 5 років, що робить придбання комплекту доступним та цікавим масовому споживачу.

Завдяки даним випробуванням ми відкрили для ринку України найбільшого в Китаї виробника кукурудзяних жаток - компанію Tianren, що є основним постачальником кукурудзозбиральних жаток для комбайнів CaseIH, CLAAS, AGCO, в той час, як для John Deere цей виробник є офіційним партнером на ринку Китаю. Отже, Компанія АГСОЛКО стала ексклюзивним дистриб’ютором бренду Tiuanren і вже в цьому році виводитиме на ринок одразу два типи кукурудзяних жаток з подрібнювачем - просту та доступну модель YS-8L на 8 рядків вартістю від $25000 та модель SD-8 за ціною для 8-ми рядки від $32000, яка розроблена спеціально для ринку Європи, має покращений конструктив, дизайн та ряд систем, які притаманні жаткам преміум-виробників з Європи.

З питань придбання техніки, за технічними консультаціями та за інформацією стосовно умов фінансування звертайтеся до наших регіональних менеджерів або до центрального офісу компанії «АГСОЛКО Україна» за телефоном (050) 352 50 12.