Важливе рішення Кабінету Міністрів України щодо відміни акцизу та ПДВ з бензину та дизеля з метою забезпечення наявності та стабільності цін. Вчасно і для всіх: армії, народного господарства та приватного транспорту.

Кабінет Міністрів ухвалив два рішення, які дозволять уникнути дефіциту пального на АЗС та стримати підвищення вартості ресурсу.

По-перше, до Верховної Ради подано законопроект про скасування акцизу на пальне та зниження ставки ПДВ з 20% до 7%. Це суттєво зменшить розмір податків, які донедавна становили більше половини роздрібної ціни.

По-друге, затверджено зміни до формули, за якою рахується максимально дозволена ціну пального на заправках. Це дасть змогу мережам АЗС включати в розрахунок ті додаткові витрати, що виникли після переорієнтації постачання з білорусі та РФ на західний кордон України (Польщу, Румунію, Угорщину). Зміна формули дає економічний стимул мережам завозити більше пального (за формулою розрахунку, яка була адекватною до війни, зараз везти нафтопродукти мережам невигідно).

Обидва рішення наберуть чинності одночасно. Нову формулу почнуть застосовувати, тільки-но Верховна Рада проголосує за зниження податків. В результаті мережі завезуть більше пального, а ціна не зросте.